המינרל הקשה ביותר בטבע הוא היהלום. האבן היקרה מורכבת מפחמן ונחשבת כלי מצוין לתעשייה. היהלום משמש לחיתוך חומרים קשים כמו הבטון, וקידוח הבטון מבוצע על ידי מקדח יהלום משום שהבטון מתייצב ומתחזק מאוד לאחר תהליך הייבוש ודורש כלי חזק שיוכל לחדור אליו. קיימים כלים שונים המיועדים לקידוח בטון לכל מטרה (כולל ידניות וקטנות).

כיצד מבוצע קידוח יהלום בבטון?

חתיכות קטנות של יהלום מחוברות לכוס מתכת. הכוס מסתובבת כאשר המקדח פועל ומוצמדת לקיר הבטון. היהלומים הקשים והעמידים חורצים בבטון, חותכים אותו ומבצעים את פעולת הקידוח בקיר. קבלני בניין וקבלנים לשיפוצים מזמינים אנשי מקצוע מיומנים בעלי ניסיון וכלים מתאימים לקידוח בבטון.

קידוח לבדיקות גיאולוגיות

למה משמש קידוח יהלום?

הקידוח ביהלום מתאים במיוחד לקידוחים עמוקים מעל מטר וחצי ולקידוחים בבטון מזוין. מקדחי הקידוח יכולים לספק קוטר משתנה- 10 מ"מ עד 5 מטרים, אם מדובר במחוגת כבל יהלום שמתאימה את הקוטר. החורים המתקבלים עגולים ומדויקים ללא סדקים וללא צורך בתיקונים מאוחר יותר.

למה דווקא קידוח בטון עם יהלום?

מדובר בכלי המספק תוצאה כמעט מיידית וקלה יחסית לעומת כלי עבודה אחרים, ולא כמו בשיטות האחרות, תהליך הקידוח בבטון בעזרת היהלום אינו משאיר לכלוך רב. כמו כן, כדי לשמור על ניקיון המקום ולהימנע מאבק מיותר מוזרמים אל אזור הקידוח מים המונעים את התפזרות האבק. בנוסף ליתרונות אלה, חשוב לציין כי קידוח בטון במקדח יהלום מרעיש, אבל פחות מכלים אחרים במידה משמעותית. היתרון הגדול ביותר של קידוח במקדח יהלום הוא רמת הגימור והדיוק הגבוהים (עד 0.05 מ"מ).

חברת מסן ניסור וקידוח בטון בע"מ מבצעת קידוחי בטון במבנים פרטיים וכן עבור חברות בנייה וקבלנים. כלי העבודה מתוחזקים היטב והצוות מיומן, מקצועי ובעל ניסיון. החברה שומרת על כללי בטיחות ועמידה בתקנים ומבצעת ניקוי ופינוי שאריות בטון אל אתרים מורשים בחוק.

התקשרו עוד היום כדי ליהנות משירות מיטבי, ממקצועיות ומאחריות ביצוע

חברת מסן ניסור וקידוח בטון בע"מ – דיוק ומקצועיות הם החותמת שלנו!

077-4662473